Daňa pred jeho prepustením navštívil vo väzení Harabin

Goto down

Daňa pred jeho prepustením navštívil vo väzení Harabin Empty Daňa pred jeho prepustením navštívil vo väzení Harabin

Odoslať  Thomas Anderson za St január 22, 2020 5:13 pm

Po Rudovi Vaskom navštívil Štefan Harabin pred prepustením aj novinára Martina Daňa. Jeho minulú návštevu Vaského mu poniektorí vyčítali s odôvodnením, že to, čo robia Vaský a Daňo je neakceptovateľné. Harabin zareagoval, že ani on sa osobne nestotožňuje so všetkým, čo títo dvaja robia

Daňa pred jeho prepustením navštívil vo väzení Harabin 59662

Dodal však, že náš nesúhlas s niektorými názormi a prejavmi ale nemôže byť dôvodom na to, aby sme ich nechali napospas nespravodlivosti, lebo tu ide o slobodu slova a prejavu a tá patrí aj Daňovi a Vaskému. Právo, poriadok a spravodlivosť jednoducho musia platiť pre každého rovnako.

Harabin po návšteve Martina Daňa vo väzení musel skonštatovať, že aj Daňo aj Vaský sú bez najmenších pochybnosti politickí väzni, pretože sú stíhaní za vykonštruovanú trestnú činnosť. „Na základe podnetu novinára z Denníka N Struhárika, sa iniciatívy chytil Kočnerov kamarát prokurátor Šufliarsky, ktorý si s Kočnerom vymenil 400 sms správ. Tento Šufliarsky, aby sa rehabilitoval za to, že komunikoval s Kočnerom, tak inicioval trestné stíhanie Daňa a Vaského. Dokonca zo spisu vyplýva, že Šufliarsky presviedčal pani Nicholsonovú, aby podala trestné oznámenie, hoci ona sama tieto relácie nepovažovala ani za hrubú neslušnosť, ani nemala z toho žiadne obavy.“

V reláciách Takže tak, sa mali jedenástimi skutkami hrubo vyjadrovať na adresu Tódovej, Kisku a ďalších. Tiež treba pripomenúť, že novinár Daňo bol niekoľkokrát fyzicky napadnutý a neopätoval násilie. Rovnako Vaský bol napadnutý poslancom Osuským a neopätoval násilie.

Podľa Harabina ak išlo o hrubú neslušnosť, tak okamžite mali byť stíhaní v marci 2018, keď hrubú neslušnosť spáchali, čo sa nestalo. Naďalej sú relácie Takže tak v archíve na YouTube kanály, kde si ich každý môže pozerať. Pokiaľ by to bola trestná činnosť, tak by tieto relácie museli byť okamžite vymazané a nemohli by si ich ľudia pozerať.

Politickú motiváciu vidí aj v samotnom priebehu väzobného konania, kde dochádza k prieťahom. Je úplne neštandardné, aby prvostupňový súd zobral človeka do väzby 13. decembra a na druhostupňovom súde spis doteraz nie je. Pritom vo väzobných veciach sa musia všetky úkony robiť promptne, aby človek nebol neopodstatnené vo väzbe čo i len jednu hodinu, uviedol Harabin a vyjadril sa aj k spisu:

„Ani vyšetrovateľ, ani prokurátor, ani sudca neštudovali spis dôkladne, lebo si nepozreli vyše 17 hodín záznamov relácií, z ktorých sú obaja obvinení. Uspokojili sa s hrubými neslušnosťami vytrhnutými z kontextu a na podklade toho urobili skutok hrubú neslušnosť bez toho, aby ju uverejnili v súvislostiach. To je evidentná manipulácia za účelom, aby Daňo a Vasky, ktorí poukazovali na trestnú činnosť, napríklad Počiatka alebo Kisku boli vo väzbe.“

Harabin na záver dodal, že na špeciálnom súde vo veci vraždy Kuciaka vypovedá pán Kriak, ktorý na objednávku Tótha sledoval novinárov. Tohto svedka podsunula orgánom činným v trestnom konaní Tódová. V tomto prípade ukradla autorstvo pánovi Daňovi, ktorý Kriaka odhalil už pred piatimi rokmi ako človeka, ktorý na objednávku rôznych toxických ľudí, sleduje aj novinárov. Keby toto odhalenie ktoré urobil pán Daňo pred piatimi rokmi vo vzťahu ku Kriakovi polícia preverovala, mohlo sa stať aj to, že by Kuciak nemusel byť zavraždený.

Zdroj: Hlavné správy

Thomas Anderson

Počet príspevkov : 14
Join date : 09.12.2019

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.